BEŞİNCİ KÖK HÜCRE SEMPOZYUMU - MARMARA ÜNİVERSİTESİ HAYDARPAŞA KAMPÜSÜ 8 NİSAN 2016, KÖK HÜCRE ve HÜCRESEL TEDAVİLER SEMPOZYUMU - HÜCRESEL TEDAVİ ÜRÜNLERİ ÜRETİM, RUHSATLANDIRMA VE KLİNİK KULLANIM STANDARTLARI/SORUNLAR - ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ - 19 MART 2016, ÇOCUKLUK ÇAĞI NÖROMETABOLİK-NÖRODEJENERATİF HASTALIKLARINDA KÖK HÜCRE TEDAVİSİNİN YERİ – MOVENPICK HOTEL İZMİR – 11 MART 2015, KÖK HÜCRE VE HÜCRESEL TEDAVİLER - KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ – 27 ŞUBAT 2015, İKİNCİ LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ KONGRESİ VE KÖK HÜCRE ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU - KUŞADASI ALKOÇLAR OTEL -17 NİSAN 2014,SANTRAL SİNİR SİSTEMİ HASTALIKLARINDA KÖK HÜCRE UYGULAMALARI - WYNDAM KALAMIŞ HOTEL –İSTANBUL - 13 EYLÜL 2014, İKİNCİ ULUSLARARASI KATILIMLI KÖK HÜCRE ARAŞTIRMALARI KONGRESİ - GREEN PARK KARTEPE RESORT & SPA, KOCAELİ – 20 MART 2014, BİRİNCİ ULUSLARARASI KÖK HÜCRE VE HÜCRESEL TEDAVİLER KONGRESİ - SAPANCA GÜRAL OTEL – SAKARYA - 28 EYLÜL 2011.


Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Derneği olarak bu yıl ikinci kez düzenlediğimiz toplantımızda Dünya’nın da en çok üzerinde yoğunlaştığı konulardan biri olan kanser tedavisini seçerek “Hücresel İmmünoterapiyi’yi hedefledik.

Bu organizasyonda alanlarında son derece deneyimli, preklinikte yer alan AR-GE grupları, kanser tedavisi ile doğrudan ilişkisi olan onkoloji ve hematoloji uzmanları ile birlikte, kanser hastalıklarında hücresel tedavilerin bugün geldiği noktayı ve yarınını tartışacağız. Bu sempozyum ile özellikle kanser sağaltımında hücresel immünoterapinin, kanıta dayalı tıp açısından nerede olduğunu, yapılan doğru ve yanlışları, hatta bilinmeyenleri veya az bilinenleri beraberce sorgulayarak, ülkemiz için bir rehber oluşturmayı da amaçladık.

Hücresel tedavilerin tamamını kapsayacak olan bu Kongrede; kanserin tedavisinde Hücresel immünoterapinin temel mekanizmalarını anlamayı, kanser aşılarını, kontrol noktası bloklama stratejilerini, adaptif hücre tedavilerini ve hücresel mühendislik yaklaşımlarını irdeleyip alt alanlarda yapılmış tüm teorik ve ampirik çalışmalar değerlendirmeye alınacaktır. Sempozyum dili Türkçe’dir. Arzu eden katılımcılar, bildirilerini tarafımıza iletebilecek olup bildiri metinleri, dernek dergimiz olan Cell Behaviour içinde özet olarak basılacaktır.

Bu bilimsel toplantı sadece kanserle mücadelede immünoterapi ile ilişkin bilimsel çalışmaların paylaşıldığı bir platform olmakla kalmayarak Türkiye’mizin en güzide bölgesi Karadeniz’in yeşilden maviye tüm renklerini görmemize, kültürel değerleri ile tanışmamıza ve tarihi güzelliklerini yaşamamıza vesile olacaktır.

Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Derneği olarak 20-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Trabzon Zorlu Grand Otel’de gerçekleştireceğimiz ’’Hücresel İmmünoterapi’’ adlı sempozyumda sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Sempozyum detaylarına http://kokhucreseltedavilerdernegi.com/ web sayfamızda ulaşabileceğinizi iletmek isteriz. Saygılarımızla,

Prof. Dr. İbrahim TUĞLU
Celal Bayar Üniversitesi
Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji
Kongre Sekreteri 0533 3373821

Prof. Dr. Tunç AKKOÇ
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Pediatrik Alerji - İmmünoloji Bilim Dalı
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Ercüment OVALI
Kök Hücre Ve Hücresel Tedaviler Derneği Başkanı
Acıbadem Hastanesi Hematoloji
Acıbadem Labcell


 


Anasayfa   |  Dernek Faaliyetleri |  İletişim

© Copyright 2016. Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Derneği